Прослухати рекламу

Open in new window

Питання та вiдповiдi


Запитання: Які конкретно об’єкти підлягають технічній інвентаризації?

Відповідь: До об’єктів що підлягають технічній інвентаризації, належать:

- багатоквартирні житлові будинки, гуртожитки

- одноквартирні (садибні ) житлові будинки

- багатофункціональні будинки і комплекси

- будинки і споруди громадського та виробничого призначення, інженерні мережі, елементи благоустрію тощо

- господарські будівлі (сараї, хліви), гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції, сміттєзбірники тощо

- господарські споруди (колодязі, вигрібні ями, огорожі, ворота, хвіртки тощо

- садові та дачні будинки, гаражі

- захисні споруди цивільного захисту


Запитання: Що можна вважати прибудовою до житлового будинку?

Відповідь: Прибудовою (до житлового будинку) є частина будинку, розташована поза контуром її капітальних зовнішніх стін і яка має з основною частиною будинку одну (або більше) спільну капітальну стіну. Прибудови мають внутрішнє сполучення з основними частинами будинків. До них відносяться : прибудовані житлові кімнати та допоміжні приміщення (тамбури, веранди, кухні, комори, ванні кімнати, вбиральні тощо).


Запитання: На одній земельній ділянці розміщаються і основні будинки і господарські будівлі. Які будинки є основними, а які відносяться до господарських будівель?

 Відповідь: Якщо будинки визначають призначення використання земельних ділянок, на яких вони розміщенні (житловий будинок, лікарня, школа), то це будуть основні будинки. На одній земельній ділянці може знаходитись кілька основних будинків різних за призначенням і це будуть основні будинки.

До господарських будівель відносяться: сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції, сміттєзбірники тощо.


Запитання: Які загальні вимоги встановлює Інструкція для технічної інвентаризації об’єктів нерухомості?

Відповідь: Технічній інвентаризації підлягають об’єкти всіх форм власності, розташовані на земельних ділянках (за окремими поштовими адресами), незалежно від того, побудовані вони за відповідно оформленими документами чи самочинно: будинки, включаючи прибудови та надбудови, громадські та виробничі будинки, господарські будівлі та споруди, а також вбудовані та окремо розташовані захисні споруди.


Запитання: Чи повинен виконавець робіт з технічної інвентаризації обстежувати основні конструктивні елементи будинків?

Відповідь: Під час інвентаризації повинні бути обстежені основні конструктивні елементи будинків:

- фундаменти, стіни, перегородки, над підвальні, міжповерхові горищні перекриття, підлога, вікна, двері, покрівля

- внутрішнє і зовнішнє опорядження

- системи опалення та вентиляції, водопровідно-каналізаційне обладнання, газове і електрообладнання, ліфти, сміттєпроводи тощо.

 

Запитання: Чи обов’язково проводити роботи з інвентаризації об’єкта нерухомості з участю власників чи це не обов’язково?

Відповідь: Роботи з інвентаризації всіх об’єктів повинні здійснюватися на замовлення та за обов’язковою участю замовника (замовників), у присутності якого (яких) проводиться обстеження, що фіксується в абрисі чи ескізі, з обов’язковим підписанням ним (ними) цих документів. При проведенні технічної інвентаризації визначення вартості об’єктів виконується за бажанням замовника.


Запитання: Які будівлі, прибудови не є самочинними?

Відповідь: Будівлі тимчасового характеру (навіси, палатки, кіоски, накриття, літні душі, теплиці, покриті поліетиленовою плівкою тощо) обміряються та включаються до матеріалів інвентаризації. Це будівлі - збірно-розбірні, без фундаменту, з недовговічного матеріалу, сезонного використання не являються самочинними, та ті що побудованні до 1992 року.

 

Запитання: Як підраховується жила площа квартири при наявності в ній балкона, теплотраси, лоджії, комори.Чи відносяться ці балкони, тамбури, лоджії до загальної площі квартири?

Відповідь: Загальну площу квартир визначають як суму площ усіх приміщень квартири (за винятком вхідних тамбурів в одноквартирних будинках), вбудованих шаф і літніх приміщень, підрахованих із такими знижувальними коефіцієнтами :

- для балконів і терас - 0,3

- для лоджій - 0,5

- для засклених балконів - 0,8

- для веранд, засклених лоджій і холодних комор -1,0
Яндекс.Метрика