Прослухати рекламу

Open in new window

БТІ "Інвентаризатор": багаторічний досвід, помножений на професіоналізм

Юлія ДУМКА-КОНДРАТЬЄВА "Зоря Полтавщини"

ПОЛТАВСЬКЕ бюро технічної інвентаризації "Інвентаризатор" працює на ринку послуг з 1926 року. За час роботи колективом підприємства створено більше, ніж 150 тисяч інвентаризаційних матеріалів по об'єктах нерухомості міста та області. Основна спеціалізація підприємства - інвентаризація об'єктів нерухомого майна. Додаткові послуги - незалежна експертна оцінка об'єктів нерухомості, надання консультацій з питань операцій із нерухомістю, набуття права власності, представництво в судах. На сьогодні колектив підприємства - це штат висококласних спеціалістів, у тому числі інженерів, техніків, юристів, оцінювачів нерухомого майна. Про специфіку роботи БТІ "Інвентаризатор" - наша розмова з директором Володимиром КОРЧАКОЮ.

 

 • Володимире Михайловичу, нині спостерігається посилений інтерес в суспільстві до питань, пов'язаних з нерухомістю. Чим, на Вашу думку, він викликаний?
 • Ці питання завжди були одними з найбільш актуальних для кожної людини, кожної родини. Цілком природна турбота про те, щоб усі операції, пов'язані з нерухомістю, відбувалися у відповідності до норм діючого законодавства. Тільки з початку року двічі вносилися зміни наказами Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Одним із наказів було визначено, які саме суб'єкти господарювання, за яких умов та в яких випадках мають право здійснювати технічну інвентаризацію. Іншим - встановлені правила визначення самочинного будівництва та переобладнання. Це особливо актуально для тих громадян, які збираються купувати чи продавати нерухомість, чи набувати право власності. Наприклад, якщо покупець погоджується купувати квартиру чи житловий будинок, де були проведені самочинні перепланування, то це означає, що всі подальші зобов'язання і труднощі стосовно їх узаконення він бере на себе. Тобто він витрачатиме додатковий час, гроші й зусилля на узаконення несанкціонованих змін у технічному стані об'єкта нерухомості. Краще було б ще до підписання договору купівлі-продажу зобов'язати продавця замовити технічну інвентаризацію квартири чи будинку і не купувати, так би мовити, кота в мішку. Коштує така послуга, наприклад, на квартиру, 111 гривень. Погодьтеся, що це зовсім невелика плата за достовірну інформацію про покупку і за власний спокій.
 
 • На що саме звертається увага під час проведення технічної інвентаризації?
 • На відповідність технічних характеристик об'єкта нерухомого майна правовим документам. А саме: загальна, житлова площі, стан несучих конструкцій, наявність чи відсутність несанкціонованого перепланування, перебудови. Покупець має право знати, чи відповідає квартира, яку він купує, параметрам, зазначеним у техпаспорті на житло. Тож краще перестрахуватися і замовити технічну інвентаризацію. До речі, якщо самочинне перепланування житла не викликало порушення цілісності несучих конструкцій, то такі зміни можна узаконити.
 
 • Хто має компетенцію здійснювати технічну інвентаризацію?
 • На сьогодні її проведення дозволяється суб'єктам господарювання, працівники яких пройшли професійну атестацію у Мінрегіонбуді України та мають відповідний кваліфікаційний сертифікат. Працівники нашого підприємства одними з перших у державі були атестовані й таким чином підтвердили право виконувати зазначені види робіт.

  Хочу звернути увагу на те, що у зв'язку з введенням сертифікації були внесені зміни до оформлення технічного паспорта. Так, якщо раніше на титульній сторінці ставилася тільки печатка підприємства, в даному випадку - БТІ "Інвентаризатор", то нині їх має бути дві: підприємства, як раніше, та інженера з технічної інвентаризації нерухомого майна, який має сертифікат. Крім того, виготовлення технічної документації будь-яким іншим підприємством коштуватиме громадянам значно дорожче, адже, не маючи даних про історію тієї чи іншої будівлі, воно змушене виконувати додаткові роботи, за які замовнику доведеться платити.

  А от БТІ "Інвентаризатор", що знаходиться у Полтаві, на провулку Піонерському, 4, успішно працює вже 87 років. За цей час була зібрана колосальна база даних - понад 150 тисяч інвентаризаційних матеріалів щодо об'єктів нерухомості області. По суті, в нашому архіві зберігається історія кожної будівлі, причому не лише Полтави, а й сіл та містечок багатьох районів області. Підготовлена нашим підприємством документація відповідає всім вимогам законодавства. З нею тривалий час працюють комунальні підприємства - "Полтаватеплоенерго", "Полтаваобленерго", "Полтавагаз", а також Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю, нотаріуси, суди тощо. Ми надаємо послуги жителям обласного центру та ряду районів, зокрема Котелевського, Карлівського, Машівського, Новосанжарського, Диканського, Чутівського, Зіньківського, Гадяцького. Лише торік до нас звернулися понад 20 тисяч замовників тільки з питань інвентаризації, і це - свідчення того, що нам довіряють. До речі, наш архівний фонд не лише поповнюється новими інвентаризаційними матеріалами, а й регулярно оновлюється. Тож ми гарантуємо нашим замовникам не тільки якісні послуги, а й "чистоту" технічної документації. До речі, свою діяльність ми здійснюємо за ціновим прейскурантом, затвердженим обласною державною адміністрацією. А хто контролює ціни наших конкурентів, невідомо.
 
 • У яких випадках неможливо обійтися без технічної інвентаризації?
 • У першу чергу перед проведенням державної реєстрації права власності на об'єкт незавершеного будівництва, а також перед прийняттям в експлуатацію уже завершених об'єктів, у тому числі після реконструкції та капітального ремонту, перед проведенням державної реєстрації права власності на об'єкт, що утворився в результаті поділу, об'єднання або виділення частки з об'єкта нерухомого майна, крім випадків, коли це вже було зроблено.

  До того ж, із метою уникнення різного роду проблем я б рекомендував проводити техінвентаризацію перед відчуженням об'єкта, переходом права власності від однієї особи до іншої, особливо у випадках купівлі-продажу. Покупець повинен бути впевнений, що придбає об'єкт саме тієї площі, яка заявлена продавцем, і він відповідає державним будівельним нормам.
 
 • До речі, нині дуже популярне перепланування квартир, про що ми вже говорили. Які будівельні роботи не можна здійснювати без відповідного дозволу чи погодження?
 • Ці питання регламентуються відповідним наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, яким внесено зміни до нині діючої Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна. Так, якщо раніше в житлових будинках садибного типу зведення веранд, тамбурів, нежитлових прибудов, бань, саун, літніх кухонь, облаштування мансардних приміщень у межах горищ, а в квартирах - об'єднання кухні й житлової кімнати не належали до самочинного будівництва, то на сьогоднішній день відповідно до зазначеного наказу вищевказані перебудови і перепланування помешкань є самочинними.

  Полтавське бюро технічної інвентаризації "Інвентаризатор" надає допомогу з підготовки документів на узаконення та набуття права власності на об'єкт, який було перебудовано. Наші фахівці чітко визначать, які роботи були проведені самочинно, і порадять, що треба зробити, щоб у подальшому уникнути проблем.


  До речі, стосовно громадських і виробничих будівель, тобто нежитлових, критерії визначення самочинного будівництва суттєво не змінилися.
 
 • Володимире Михайловичу, які ще послуги надає очолюване Вами БТІ "Інвентаризатор"?
 • Ми робимо незалежну експертну оцінку об'єктів нерухомості, в тому числі дачних будинків і гаражів, надаємо консультації стосовно операцій із нерухомістю, набуття права власності, в тому числі й у спірних ситуаціях, представляємо своїх клієнтів у судах, готуємо висновки про можливість поділу об'єкта нерухомого майна та виділення в одиницю.
 
 • Як і коли працює БТІ "Інвентаризатор"?
 • У нас зручний режим роботи: з понеділка по четвер працюємо з 8.00 до 17.15, по п'ятницях - з 8.00 до 16.00, перерва на обід - із 12.00 до 13.00. Для зручності наших клієнтів в нашому приміщенні надаються відповідні консультації.

  Із будь-яких питань стосовно роботи БТІ клієнти можуть отримати відповідь за такими телефонами: (0532) 60-00-30, (095) 447-01-24. До речі, на мобільний номер можна телефонувати й у позаробочий час.


  Шановні полтавці та мешканці області! БТІ "Інвентаризатор" готове в будь-який зручний для вас час надати кваліфіковану допомогу у вирішенні широкого спектра питань, пов'язаних із нерухомістю! Довіряйте досвіду, помноженому на професіоналізм!

Яндекс.Метрика